Авторизація
 
  • 16 травня: NIKSON «Вбиваєш мене» (Ipunkz & Gonibez Remix) 
  • 15 травня: Гурт ADAM презентує у Києві новий альбом 
  • 15 травня: Марія Бурмака готує концерт із симфонічним оркестром 
  • 14 травня: Гурту GONTA презентує нову ліричну пісню «Голоси» і lyric video на неї 
  • 14 травня: Smack Band потішив прихильників появою нового альбому 

Лідера «Бумбоксу» обманом підбурили виступити проти квот для української пісні

Лідера «Бумбоксу» обманом підбурили виступити проти квот для української пісні


Розгортаються пристрасті щодо законопроекту №3822 Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (автори: народні депутати Олег Медуниця, Ігор Артюшенко, Іван Крулько і Олег Ляшко). Законопроект пропонує надати квоту пісням українського виробництва 50% і з них 75% повинні бути українською мовою.

Іншими словами, пропонується, щоб 37,5% пісень (75% від 50%) мали бути зі словами українською мовою. Більшість українських музикантів, громадськість та Міністерство культури виступають за прийняття цього законопроекту, натомість медіа-магнати — проти. За даними громадських моніторингів, частка пісень українською мовою на радіо не перевищує 5%.

Андрія Хливнюка підбурили підписати заяву проти квот для пісень українською мовою на радіо, ввівши його в оману вдвічі завищеною квотою — 75%, хоча насправді пропонується квота 37,5%. І хоч музикант фактично відкликав свій підпис і написав спростування, його ім'я використовують для боротьби проти збільшення частки української мови на радіо. Чи не введено в оману інших підписантів, наразі невідомо.

З 55 підписантів 43 співають повністю або переважно російською, 7 — повністю або переважно англійською, а переважно україномовних противників квот знайшлося лише 5. Але в повідомленні НАМ особливий акцент зроблено саме на позиції україномовних виконавців, зокрема Андрія Хливнюка. Частина спільної заяви подається як його особиста цитата.

На сторінці Хливнюка розгорілася дискусія, де переважно йшлося про те, який же відсоток пропонується надати україномовним пісням. Лідер «Бумбоксу», схоже, був щиро переконаний, що протистоїть запровадженню квоти 75% для пісень українською мовою.

Це й не дивно. Адже представники радіоіндустрії та продюсери, які виступають категорично проти цього законопроекту, постійно наголошують на цифрі 75%, забуваючи додати, що мається на увазі 75% від половини.

Зрештою, Андрій Хливнюк переконався, що йдеться про запровадження квоти 37,5% для пісень українською мовою. Він ознайомився з законопроектом і написав спростування, а також видалив попередню заяву зі своєї сторінки.

«Сьогодні я отримав не точну інформацію щодо проекту закону 3822. Мова не йде про 75% всього ефіру Українських радіостанцій. Однак, залишаються відкритими питання форматів і більш ретельної підготовки закону, з урахуванням досвіду інших країн».

Скільки ще з 55 підписантів заяви «українських артистів» (яка, вочевидь, готувалася зовсім не артистами) були введені в оману — невідомо. Зокрема казкар та учасник київського гурту «Вій» Сашко Лірник також ставить під сумнів автентичність деяких підписів.

Тим часом досвід інших країн свідчить про ефективність квот як інструменту підтримки національної культури і мови. Так, громадські активісти з руху «Відсіч» опублікували аналітичний огляд про українські виклики та світовий досвід квотування радіоефіру. Згідно з оприлюдненими даними, квоти для пісень рідною мовою ефективно застосовуються в Польщі (33%), Франції (40%), Португалії (25-60%), Німеччині (25%), а також у Швеції, Сербії, Італії, Македонії тощо.


Пост на Facebook:
© джерело     
Дізнайтеся більше про: Бумбокс, Андрій Хливнюк

Додати коментар
  • Сьогодні
  • Читають
  • Коментують
Заголовки:
Читайте про: