Авторизація
 
  • 12 травня: Ол.Ів.‘Є випускає альбом «Акустика» місткістю в 50 пісень 
  • 12 травня: Гурт Fraskos презентує дебютний альбом 
  • 11 травня: Emil Khachaturian - володар GRAND PRIX професійного Міжнародного конкурсу «STARS OF EUROPE» 
  • 06 травня: Прем’єра «Дзеркало життя»: завершальна серія колоритної анімаційної історії гуцулів 
  • 04 травня: SYSUEV і ЧАКІР записали качовий трек «Голову Геть» 

Balaklava Blues презентує композицію «Sex»

Balaklava Blues презентує композицію «Sex»


Канадсько–український гурт BALAKLAVA BLUES представляє свою творчість треком «Sex».

Вони співають українською. Їхні пісні це нова хвиля в нашій музиці: правильні акценти, висвітлення непростої ситуації у нашій країні, якісний саунд, танцювальна музика.

Концепція Balaklava Blues вибудовується з історії гурту. Марічка та Марко, їх об’єднала любов до людей та революція Гідності. Їх пісні – це історії тих, чиї долі пов’язані з Донбасом. Було декілька тем, про які боялися говорити. Треба було мати особливо довірливі стосунки з людьми, аби вони поділилися своєю правдою. Такою темою був секс на війні. І те, про що розповідали жителі цієї місцевості, дуже вразило Марічку та Марка. Тому вони вирішили створити пісню «Sex».

Як говорять учасники гурту:
«Це історія про те, що секс не завжди буває в задоволення від кохання двох людей. Часто це прикра, важка необхідність для виживання. З одного боку існують солдати, які змушені “випускати” свою сексуальну енергію, аби вона не перетворювалась на безконтрольну руйнуючу силу. А з іншого, на територіях, де проходять військові дії, живуть жінки з дітьми, чиї чоловіки або воюють, або загинули. Постачання харчів на такі території часто буває неможливим. І тому ці жінки змушені “міняти” своє тіло на банки “тушонки”. Нелюдське обличчя сексу. Ось, про що ми хотіли сказати. Більш того, проблема насильницького сексу зараз є, нажаль, дуже актуальною в світі. І тому, ця пісня є болючою та зрозумілою не лише людям, які пережили війну.»

Щодо музичного контексту – в цій пісні поєднано дві історії. Традиційною для Balaklava Blues є поліфонія, тобто багатоголосся сюжетів.

З одного боку це радянський дитячий фольклор - рахувалочки “Їхала машина тьомним лєсом”. Яка є нісенітницею по суті, але ключовою фразою там є “інті-інті-інтірєс”, який виходить на букву “С”. Та “Вишел місяць із тумана, винув ножик із кармана”. В контексті того, що на таких хорорових рахувалочках виросло ціле покоління людей, які з дитинства були привчені носити ніж у кишені, та сюрреалістично-трагічного сексу у сучасній війні, учасники гурту знайшли ці всі поєднання правдивими та цікавими.

Другою лінією, як би “жіночою” відповіддю є відома «Пісня про Чорноморця»: який "вивів мене босую на морозець”. Тобто, Balaklava Blues переосмислили цей рядок і помістили його в інший контекст, який набрав іншого смислу, ніж в оригіналі пісні. Такий от симбіоз, плюс сучасна електронна обгортка і є піснею з неоднозначною назвою «Sex».    
Дізнайтеся більше про: Balaklava Blues

Додати коментар
  • Сьогодні
  • Читають
  • Коментують
Заголовки:
Читайте про: