Авторизація
 
  • 10 лют: Диско-ретро вайб від Golubenko та YAKTAK: нова хітова колаборація співаків «Танцюєш сама» 
  • 10 лют: Виконавиця ремейку «Любий, кохай мене» презентує ремікс на трек «Замок з піску» 
  • 21 січ: Одна з битою проти усього світу: співачка GEREGA стартує з сильним психологічним треком «Не в колі» 
  • 18 січ: Новий реліз: Make rock great again! 
  • 18 січ: Нова англомовна пісня співака Max Newell "Signs" вже в мережі 

Електро-фолк-бенд ONUKA презентує відео на трек GUMA

Електро-фолк-бенд ONUKA презентує відео на трек GUMA


Електро-фолк-бенд ONUKA презентує відео на трек GUMA — антиутопічну історію про систему та боротьбу з нею.

Творчість ONUKA неможливо уявити без соціальних меседжів. Трек GUMA, який увійшов до нового альбому гурту — KOLIR, — саме такий і присвячений байдужості суспільства щодо людей з обмеженими можливостями.

Композицією, в основу якої ліг звук, що підказує незрячим, де знаходиться вхід у метрополітен на станції метро «Славутич» у Києві, ONUKA прагне продемонструвати незахищеність цієї верстви населення в нашій країні. «Не чую, не бачу, не говорю» — три дії в лейтмотиві GUMA повністю описують реалії часу, у який ми живемо, — часу, сповненого байдужості, неуважності й апатії. Особливо вони стосуються людей з обмеженим можливостями — сліпих і глухих, які страждають від цієї індиферентності.

Своєю чергою відео трактує первинне значення GUMA дещо ширше.

«Якщо брати слова треку: “Покидаю мережу, перетинаю межу”, то це своєрідна алюзія на віртуальну мережу чи будь-яку систему, — розповідає Ната Жижченко, лідерка ONUKA. — Люди з обмеженими можливостями не вписані в соціальні механізми, вони ніяк не захищені, їхні права не беруть до уваги. Водночас багато хто з нас є заручником якихось установок і закономірностей, що їх варто позбуватися».

Ідея кліпу належить Євгену Філатову. За його словами, в основі кліпу лежать класичні антиутопічні сюжети.

«GUMA — це історія про боротьбу індивідуума з системою і про опір людства процесам автоматизації, — говорить Євген Філатов. — У контекст відео можна сміливо включити і проблеми сучасного суспільства: залежність від віртуального простору, вплив соціальних мереж, культуру скасування, надмірне споживання й виробництво».

Будь-який механізм рано чи пізно дає збій. Як і в усіх антиутопічних історіях, так і в житті є ті, що виходять із системи. Саме це і є одним з головних меседжів треку та відео — змінювати структури й конфігурації, які затягують і роблять вас частиною тієї системи.

На окрему увагу заслуговує й естетична складова відео GUMA. Як і кліпи ZENIT та TIME, GUMA був створений у творчій колаборації Нати Жижченко, Євгена Філатова та Лесі Патоки. Євген і Ната — прихильники таких архітектурних течій, як радянський конструктивізм і модернізм. Саме тому нове відео знімали у будівлях, які є еталонними прикладами цих напрямів, як-от бібліотека КПІ чи готель «Салют».

«Це не ода радянській епосі, — зазначає Ната Жижченко. — Це про красу архітектурної думки». Водночас автор відео знаходить у цих будівлях той самий дух контролю, ієрархії і системності. «Потрапляючи в середину цих місць, ти можеш перенестися у часі», — додає Євген Філатов.

Важко переоцінити і роботу Лесі Патоки. Для відео GUMA вона разом із командою знову працювала в техніці апсайклінгу. Проте у цьому кліпі вони з Натою вирішили відійти від знакової естетики мінімалізму й футуризму, з якою зазвичай працюють. Натомість вони вивели «радянський мінімалізм»: конкретні лінії, простота силуетів, але значно ширша кольорова гама, яка не притаманна Óбразам лідерки гурту.

Усі речі для створення костюмів були зібрані на секонд-хендах, барахолках та у костюмерних цехах. Óбрази підв’язувалися під локації за кольоровою палітрою інтер'єрів, щоб вони резонували або, навпаки, грали на контрасті. «Саме тому кадр заворожує око, — пояснює Леся Патока. — Відео GUMA в результаті стало поза часом, адже, переглядаючи його, важко зрозуміти, в яку епоху воно було зняте. Це висока планка, коли ти можеш зняти роботу, яка не демонструє сучасні тренди, а цитує вічне. Адже тенденції минають, а мистецтво залишається назавжди».
Продюсер — Валерія Левицька
Режисер — Євген Філатов
Художниця по костюмам та арт-директорка — Леся Патока
Продакшн — TVC Production
Продюсер — Ігор Нестеренко
Асистент продюсера — Сергій Міранков
Асистент режисера — Євген Шкляревич
Оператор (DOP) — Олександр Лубенський
Макіяж — Марія Коломієць
Зачіски — Erteqoob
Бекстейдж фото — Юрій Грязнов
Техперсонал та техніка — ZODIAC film
Монтаж відео — Марина Майковська
Постпродакшн — Роман Онуфрійчук та Богдан.
Кольорокорекція — Андрій Штерн
Актори — Євген Йовенко, Юлія Цой

Текст пісні ONUKA – GUMA:
Не чую, не бачу, не кажу (зла)
Покидаю Мережу
Перетинаю межу
Midzaru
Kikadzaru
Ivadzaru

    
Дізнайтеся більше про: ONUKA

Додати коментар
  • Сьогодні
  • Читають
  • Коментують
Заголовки:
Читайте про: