Авторизація
 
  • 10 лют: Диско-ретро вайб від Golubenko та YAKTAK: нова хітова колаборація співаків «Танцюєш сама» 
  • 10 лют: Виконавиця ремейку «Любий, кохай мене» презентує ремікс на трек «Замок з піску» 
  • 21 січ: Одна з битою проти усього світу: співачка GEREGA стартує з сильним психологічним треком «Не в колі» 
  • 18 січ: Новий реліз: Make rock great again! 
  • 18 січ: Нова англомовна пісня співака Max Newell "Signs" вже в мережі 

Святослав Вакарчук: «Секрет в тому, що я часто пропоную щось неправильне»

Святослав Вакарчук: «Секрет в тому, що я часто пропоную щось неправильне»


Лідер групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук живе в скаженому ритмі мегазірки рок-н-ролу. Інтерв'ю з приводу випуску дев'ятої номерної платівки «океанів» він давав в власний День народження, приймаючи по телефону численні привітання від друзів і шанувальників, а також часом відволікаючись на те, щоб обговорити з гітаристом групи Володимиром Опсеніца деталі роботи над мастерингом свіжого диска.

Напередодні випуску альбому, який, як тепер відомо, носить назву «Без меж», Святослав охоче ділився цікавими творчими подробицями з минулого ОЕ, напівжартома-напівсерйозно фантазував на тему майбутнього як своєї групи, так і світової музичної індустрії. Але чіпкий, чітко сфокусований на навколишню дійсність погляд фронтмена «Океанів» говорив про те, що в даний період життя його, за великим рахунком, цікавить сьогодення - і нічого, крім сьогодення.

У своєму творчому сьогоденні Святослав не тільки складає і виконує пісні власної команди, але також активно бере участь в процесі їхнього студійного виробництва як саунд-продюсер. Експерименти Вакарчука з саунд-продакшном привели до того, що він вперше в історії «Океану Ельзи» виконав партію соло-гітари для однієї з композицій альбому - мінімалістичну, але дуже помітну. На самому початку розмови Святослав не міг не поділитися радістю від цієї музичної перемоги.

І як же трапилася історія з Вашим дебютом в якості соло-гітариста?

Я записав соло для композиції «Віддай мені (свою любов)» - першої в трек-листі альбому. Ця пісня досить традиційна для рок-музики - і при цьому досить-таки нетипова для «Океану Ельзи». Якщо запитати мене про те, на що вона схожа, я відповім, що це суміш пізнього Джонні Кеша і The Rolling Stones. Загалом, абсолютно не слов'янська річ.

У мене виникла ідея записати в ній «божевільне» гітарне соло. Влада в той момент був у Сербії. Щоб зробити йому референс, я взяв в руки електрогітару і, зачіпаючи зайві струни, - толком грати на цьому інструменті я не вмію - показав ті натиск і експресію, з якими потрібно виконати чистову партію. З третього разу у мене вийшло щось схоже на правду.

Коли Влада приїхав, я показав йому запис. Спочатку він спробував це зіграти, а потім запропонував: давай, мабуть, так і залишимо. Ми прибрали з треку з гітарою одну фальшиву ноту і залишили мій «божевільний» дубль у фінальному міксі. Під час живого виконання «Віддай мені свою любов» Влада намагається імітувати мою манеру виконання цієї партії. Виходить у нього досить погано: Опсеніца ж вміє грати на гітарі, а я - ні.

Ваш новий альбом знаходиться на стадії мастерингу (на момент запису інтерв'ю - прим. ред.). Я спілкувався з Євгеном Ступкою, продюсером диска «Янанебібув» - і він розповідав, що звучання цієї роботи було «витягнуто» на гідний рівень саме мастеринг-інженером.

Я так не вважаю. На мій погляд, «Янанебібув», незважаючи на всі зусилля продакшн-команди, з точки зору звуку досить посередньо, сприймати його саунд як повноцінний, сьогодні неможливо. Просто там пісні дуже чесні і красиві. І людям абсолютно все одно, який там звук, мастеринг... Технічні деталі не мають ніякого відношення до успіху тієї платівки. Ми були молодими, голодними, хотіли довести всім, - і, перш за все, самим собі - що ми найкращі. Здається, це у нас тоді вийшло.

Не можу до кінця погодитися з цим. Саунд «Янанебібув» не назвеш еталонним - але він дуже художній...

Я все одно люблю звучання наступного диска, «Модель», більше. Але «Янанебібув» теж входить в список моїх улюблених альбомів. Я досить часто слухаю практично всі наші записи в машині і плеєрі.

Зізнаюся чесно: є тільки одна платівка «Океану Ельзи», яку я насилу можу сприймати - диск «Там, де нас нема». Вважаю, що це досить дитяча, примітивна робота.

До речі, про «Там, де нас нема»: зізнайтеся хоча б тепер, під дулом чийого пістолета Ви склали пісню «Тадж-Махал»?

Не було ніякого пістолета: все написав сам, з доброї волі. Тоді я дійсно дуже хотів побувати в Індії. Звичайно, пісня вийшла трохи наївною - але не забувайте про те, що на момент її написання мені було двадцять два роки! Я до сих пір вважаю, що текст «Тадж-Махал», незважаючи на наївність, непоганий. Він, на мій погляд, кращий, ніж мелодія.

Платівку «Там, де нас нема» продюсував Роман Суржа, професійний гітарист. Допомагав він складати мелодійні гітарні програші, яких на тому альбомі більше, ніж на будь-якому іншому? Я говорю саме про мелодії, а не про «вільні» гітарні соло а-ля імпровізація...

Розумію, про що мова. Частково допомагав. Але, в основному, не додаючи нічого від себе, а відсіваючи щось з наших напрацювань. До речі, Суржа зіграв невелике гітарне соло в кінці пісні «Ластівка з мого міста».

Я не люблю цей альбом не тому, що там якісь не такі пісні - там багато відмінних речей! Просто ми на цій платівці ще не ми, та й я - не я. Художник Пабло Пікассо був різний. «Там, де нас нема» - це, образно кажучи, ранній Пікассо.

Мій нинішній вокал з мене, як відомо, «витягнув» Євген Ступка. Він звернув увагу на те, що у мене від природи досить хрипкий голос, що я емоційно розкриваюся тільки тоді, коли співаю так, як розмовляю. І попросив співати, не позбавляючись від цієї хрипоти. Я вперше спробував таку манеру в пісні «Янанебібув». Пару раз зробив це через силу, пручався - потім втягнувся, сподобалося.

Від нелюбимої платівки до улюблених. Які з альбомів Вам по звуку подобаються найбільше?

Мій найулюбленіший альбом щодо саунду - «Суперсімертрія». Ця платівка зводилася дуже довго, копітко, із застосуванням висококласного аналогового обладнання, якісної магнітної стрічки... В принципі, на рівні з «Суперсіметрєю» звучать кілька речей з альбому «Земля». Йдеться, перш за все, про пісні «Обійми» і «На небі». Продюсер диску Кен Нельсон дуже любив ці композиції, ні слова, втім, не розуміючи з того, що ми там співаємо. І вклав в роботу над ними всю душу.

Шкода, що ми не провели в студії більшої кількості часу і не змогли домогтися подібного звучання від інших треків альбому. Одну із записаних і, в принципі, готових пісень з назвою «Лейла» ми навіть не стали включати в трек-лист платівки «Земля»: вона все одно здавалася нам занадто сирою.

Альбом «Без меж» теж звучить, на мою думку, дуже добре. З пісень, з якими вже мала можливість ознайомитися широка аудиторія, мені найбільше імпонують «Життя починається знов» і «Мить». У плані звуку вони прекрасні.

Наскільки мені відомо, над диском «Без меж» працювала продюсерська команда з трьох чоловік: Ви, Віталій Телезін і Володимир Опсеніца. Двоє з них, особливо Телезін - Ваші перевірені і надійні колеги.

Так. Взагалі-то ми, як свого часу група The Beatles, - люблю порівнювати нас з The Beatles, скромність не входить в число моїх основних переваг (посміхається) - були, та й фактично залишаємося прив'язаними до однієї продюсерської команди. Все, що ми порівнювали з нею, нам не подобалося. Фактично, «Земля» - єдиний активний експеримент, в процесі проведення якого ми від роботи з цією командою відійшли.

Інша справа, що, коли говорю про одну команду, я припускаю різні її підходи до зведення, різні комбінації її учасників в розподілі функцій по роботі над музичним матеріалом.

На сьогоднішній день цих підходів кілька. Підхід номер один - метод роботи Євгена Ступки, який звучав в альбомі «Янанебібув». Підхід номер два - робота покійного Сергія Товстолужського в альбомі «Модель». Третій підхід - тандем Телезіна і Товстолужського в альбомі «Суперсиметрія», з більшим, ніж у «Моделі», ухилом в естетику традиційного рок-н-ролу. Четвертий підхід - платівки "Gloria" та "Міра", які Телезін продюсував в парі з Мілошем Єлічем. "Dolce Vita" - ще одна комбінація: Ступка плюс Мілош. Потім була «Земля» з Кеном Нельсоном.

А тепер - «Без меж». Новий альбом ми продюсували втрьох з Влада і Віталієм Телезіним. Мілош від цього процесу самоусунувся і, нарешті, здійснив свою мрію: попрацювати з групою «Океан Ельзи» в якості простого музиканта (посміхається).

Святослав Вакарчук: «Секрет в тому, що я часто пропоную щось неправильне»


Наскільки довго Ви йшли до того, щоб брати участь в продюсуванні власних записів?

Ремесло саунд-продюсера я осягав, продюсуючи дебютний альбом Христини Соловій «Жива вода». А також «набивав собі руку» в якості тренера шоу «Голос Країни».

Продюсування - дуже цікавий процес. Чому раніше цього не робив? Суть в тому, що я вважав, - і досі вважаю - що навіть професійному перукареві краще робити стрижку у свого колеги, ніж стригти себе самому, дивлячись в дзеркало.

Чому при цьому все-таки зважився на роботу над власним альбомом? Я був не один. І ми не бачили нікого в доступній близькості з тих, з ким би нам хотілося працювати. У нас навіть була історія з Тоні Вісконті напередодні роботи над альбомом «Земля». Послухавши наші демо-записи, він сказав, що готовий був би з нами співпрацювати, але задіяний в роботі над дуже важливим проектом і зайнятий на найближчі роки. Пізніше виявилося, що мова йшла про останні альбоми Девіда Боуї.

Отже, у нас не було нікого зі «сторонніх» продюсерів на прикметі - і, в той же час, були пісні, запис яких ми хотіли здійснити найближчим часом. Ми спробували зробити втрьох пісню «Не твоя війна». Результат нам сподобався. Стали працювати далі - і в підсумку зробили альбом.

Основна перевага «Без меж», на мій погляд, полягає в тому, що всі його пісні можна виконувати на концертах. Всі вони будуть ефектно звучати в умовах великої сцени. Навряд чи ми будемо грати на кожному виступі одинадцять нових треків відразу. Це важко і для нас, і для публіки. Але, з іншого боку, я впевнений, що жодна з композицій з платівки «Без меж» не повторить долю пісень «Караван», «Пори року» або «Як Останній день», які майже не звучать на публіці через складність адекватного концертного втілення.

Чи є на «Без меж» пісні, які група робила неспішно, розмірено... а потім, вже під завісу, хтось із вас, образно кажучи, раптом вривався в студію і кричав: «Залити все бетоном, робимо по-новому»?

Так! Яскравий приклад - пісня «Не йди». Ще один приклад - пісня «Осінь», яка вийшла традиційно «океанівська». Я думаю, що у неї велике радійне майбутнє. Це не найбільша моя улюблена річ в альбомі «Без меж». Але впевнений, що вона буде подобатися людям: це дуже щира, пронизлива пісня. Така ж, як «Друг» і «Холодно». Я досить довго писав текст до неї. До речі, час роботи над текстом і рівень його якості в моїй творчості співвідносяться дуже непрогнозованим чином. Ту ж «Холодно» написав хвилин за п'ятнадцять - а над «Другом» сидів довго. Текст до пісні «911» - взагалі «довгобуд», я його два місяці робив. І всі ці композиції стали хітами.

Щодо перероблених пісень, то в нашій історії був альбом «Модель», продюсер якого Сергій Товстолужський настільки перекроїв вихідні аранжування, що деякі з пісень я при першому прослуховуванні просто не впізнав! Слухав їх, сидячи в контрольній кімнаті студії звукозапису і думав: ми ж цього не грали! Але при цьому розумів, що перероблені аранжування звучать вище всяких похвал. Сергій дуже чітко вловив грув кожної з пісень. А грув для групи, яка намагається грати на стадіонах - найголовніше.

Вас не так уже й рідко звинувачують в цитуванні інших груп, навіть в плагіаті. Основний риф в пісні «Кішка», наприклад, не без підстав люблять порівнювати з композицією групи Air "Sexy Boy"...

Не подумайте, що я «перевожу стрілки», але в період роботи над піснею «Кішка» відповідальність за твір здебільшого рифів в композиціях ніс Паша Гудімов, наш тодішній гітарист.

За своє творче життя «Океан Ельзи» свідомо лише двічі використав музичні цитати. Вперше таке сталося в старій пісні «Мікі Маус», в коду якої ми вставили фрагмент хіта "Black Hole Sun" групи Soundgarden. Вдруге ми зробили це в композиції «Я до тебе». Розспівка: «Я-а-а-а в тебе питаю» співається на мотив приспіву пісні "We Can Work it Out" групи The Beatles. Всі інші збіги - просто збіги.

Я ніколи не посоромився б сказати про те, що ми щось десь запозичили. Але процес створення пісень приносить мені величезне задоволення. Повірте мені, якщо я буду займатися відвертим плагіатом, то зіпсую одне з найбільших задоволень у власному житті!

До речі, про помилки. Альбом "Gloria" позиціонувався в прес-анонсах мало не як рок-опера. Хоча, на мій погляд, це просто платівка рок-групи, збірка нових пісень ..

Так і є. Що тільки не доводиться придумувати журналістам - в тому числі, і нашим штатним співробітникам - для того, щоб привернути додаткову увагу до музикантів і їхньої творчості! (Посміхається) Але це їхня робота. Мабуть, таке позиціонування платівки було обумовлено її специфічним мікшируванням. Між треками альбому "Gloria" майже немає пауз, вони плавно перетікають одна в одну, немов складаючись в єдиний твір. Щось подібне було на диску «Суперсиметрія»: два альбоми поспіль ми грали в цю гру.

Чи були думки про те, щоб написати справжню рок-оперу?

Так, постійно виникають ідеї такого плану. Рок-опера, мюзикл... Але все це, як відомо, вимагає великої кількості часу.

А як щодо інструментальних творів?

Інструментальні нариси з'являються часто. Але мені поки, за великим рахунком, незрозуміло, що робити з інструментальним твором, якщо він раптом буде написаний групою «Океан Ельзи». Виконувати на концертах? Однак, і ми, і люди вже звикли до того, що сучасний «Океан...» - група, яка пише і виконує пісні. Пропозицій про те, щоб написати інструментальний супровід, припустимо, до фільму, вистачає. Мабуть, поки серед них не було такої, яка зацікавила б по-справжньому.

З іншого боку, я вже багато років виношую ідею проекту або концертного туру, в якому б виступав самостійно, виконуючи пісні під власний акомпанемент. Можливо, це коли-небудь трапиться.

Про одинаків. Чи вийшло у Вас зробити щось для альбому «Без меж» зі Стасом Корольовим - музикантом-альтернативником, який був помічений Вами в шоу «Голос країни»?

На жаль ні. До того моменту, коли я в ефірі телеканалу «1 + 1» пообіцяв Станіславу співробітництво, альбом «Без меж» знаходився на тій стадії виробництва, коли основні аспекти запису були вже опрацьовані. Ми просто не встигли б «вписати» в нього Корольова гідним чином. Але я обов'язково продовжу співпрацю зі Стасом. Я твердо маю намір виконати цю обіцянку - так само, як і записати спільну пісню з Андрієм Лучанко, фіналістом минулого «Голосу». Він зробив офігенну пісню, яку ми хотіли вставити в наш альбом. Але, на жаль, не все встигли зробити. Ми обов'язково або зробимо її з його групою, або для наступного альбому «Океану Ельзи».

Зараз технічні засоби виробництва музики, а також студійних записів доступні, як ніколи раніше: дешеве і якісне обладнання, піратські комп'ютерні програми... Чи призведе це, на Ваш погляд, до зниження якості музики?

Думаю, це вже призводить до того, що на музичній арені з'являється все більше нових якісних композицій - і при цьому все менше нових гучних імен, нових «великих» артистів. Кожен, відповідно до теорії Енді Уорхола, прагне отримати свої п'ятнадцять хвилин слави - і, володіючи відповідними технічними можливостями, благополучно їх отримує. Але при цьому натовпу «каліфів на годину» майже не залишають ефірного часу для нових героїв масштабу Led Zeppelin або The Rolling Stones.

До слова, про світових зірок. За останній час з життя пішло багато знакових рок-героїв: Девід Боуї, лідер Motörhead Леммі Кілмістер, Прінс... Їх імена щось для Вас значили?

Боуї для мене завжди був одним з улюблених артистів світової рок-сцени. Однак, на відміну від Мілоша і Влада, які фанатіють від берлінського періоду творчості Девіда, я виріс на його ранній музиці. Грубо кажучи, це все, що було випущено до "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars". У Прінса я, як і багато музикантів, дуже люблю "Purple Rain", а також всі його експерименти з фанком, спільні роботи з Майлзом Девісом. Ніколи не слухав Прінса багато, але завжди вважав його великим музикантом. Що до Леммі, то я, на жаль, пройшов повз його творчість.

Хотіли б ви колись ініціювати появу офіційного триб'ют-альбому «Океану Ельзи»?

Не думаю, що автори оригіналів повинні самостійно займатися появою таких робіт. До того ж, здається, що триб'юти починають, в основному, з'являтися тоді, коли з групою відбувається щось недобре. У нас, на щастя, все благополучно: новий альбом, великий концертний тур... Нам цікаві хороші кавер-версії пісень «Океану Ельзи», але коли мова йде про їх виробництво, навряд чи нам слід прикладати до цього руку. Нехай хтось інший проявить ініціативу.

Моя таємна мрія - альбом ОЕ, в роботі над яким брали б всі музиканти всіх складів групи. Ну, на худий кінець, хоча б одна пісня, записана подібним чином. Чи можливо це в принципі?

Можна, відповісти дуже просто і коротко? Я за. Але зараз займатися сам цим не буду. Так що майте на увазі: якщо хтось збере всіх і запитає мене: «Слава, чи будеш ти в цьому брати участь?» - Я погоджуся.

А Юрій Хусточка міг би цей запис продюсувати. Ви, до речі, знайомі з його роботами в сфері саунд-продакшну?

Я, мабуть, нічого у Юри толком не слухав, крім останніх його експериментів. Це досить арт-хаусна музика. Не знаю, як Хусточка проявив би себе в мейнстрімі - проте, в будь-якому випадку, він завжди був дуже талановитою і нестандартно мислячою людиною.

Мені в житті пощастило з оточенням. Я вважаю, що в моїй групі, а також у всіх моїх паралельних проектах грають тільки талановиті музиканти. Одна з моїх сильних сторін: я інтуїтивно відчуваю, з ким можна працювати, а з ким не можна. І у кожного з колег по музичному цеху я навчився чомусь корисному.

Денис, Паша і Юра дали мені зрозуміти, що таке рок-група в принципі: я ж до першої репетиції з ними жодного разу в житті не стояв поруч з ударною установкою! Дмитро Шуров пробудив у мені інтерес до джазу, який я тепер, як мені здається, знаю і відчуваю достатньо глибоко - принаймні, на рівні компетентного слухача. Якби не інтерес до джазу, я б ніколи не відвідував джазові фестивалі і ніколи б не познайомився з нашим нинішнім бас-гітаристом Денисом Дудко. У всіх чомусь вчуся - і радію цьому.

Я так розумію, живе спілкування з талановитими фахівцями є для Вас основним методом самоосвіти. Або Ви, крім цього, багато читаєте?..

Дуже багато читаю! ..

..музичної літератури?

Музичну теж читаю. Але теоретичну - ні. Я закінчив звичайну музичну школу. У мене банальні пізнання в музичній літературі і сольфеджіо. Відрізнити септакорд від тризвуку я можу, цього мені достатньо. Щодо знання музичної літератури на рівні консерваторії - для цього в групі є Мілош Єліч та Денис Дудко.

Ну, для розширення кругозору знати музичну теорію корисно.

Добре. Але я ж ще знаю, що таке квантова електродинаміка. Також я при цьому знаю, які були імператори в Китаї в VII-VIII столітті. Також мені відомий склад Верховної Ради України... Загалом, я володію достатньо великим багажем позамузичних знань, які теж корисні для розширення кругозору. Маючи можливість творчої взаємодії з такою групою, як «Океан Ельзи», можу собі дозволити не знати чогось в області теорії музики та делегувати щось своїм колегам.

Більш того, якщо порівнювати музикантів з художниками, я по своїй суті - імпресіоніст. У музиці я більше прихильник відчуттів, ніж правил. Може бути, в цьому і суть нашого музичного успіху. Денис Дудко, що володіє прекрасною консерваторською освітою, часто говорить, що «секрет «Океану Ельзи» в тому, що Славік часто пропонує щось неправильне».

***

Закритий концерт-презентація альбому «Без меж», що відбувся на наступний день після бесіди зі Святославом, був ще однією монетою, кинутою в скарбничку паралелей між «Океаном Ельзи» і The Beatles. Подібно до легендарного «бітлівського» "Abbey Road", він проходив на даху, який за сумісництвом є новим столичним концертним майданчиком з «голосною» назвою The Roof. Слава Богу, на відміну від ліверпульської четвірки, яка дихала на ладан в період виступу на нестандартній висотній сцені, вітчизняні рок-герої знаходяться в шикарній формі і готові радувати публіку десятками прийдешніх стадіонних концертів.

Хлопці з «Океану Ельзи» виконали одинадцять пісень - рівно стільки, скільки записано в альбомі «Без меж». Трек-лист диску також не було порушено: слухачі мали всі можливості для максимального занурення в художній світ нової платівки.

Деякі з пісень, раніше відомих аудиторії завдяки предальбомним синглам і відеокліпам, по-справжньому розцвіли саме під час живого виконання. Як не дивно, за суб'єктивними відчуттями це були «Мить» і «Життя починається знов» - ті ж пісні, які Святослав вважає найбільш вдалими в студійному втіленні.

Концерт на майданчику The Roof міг похвалитися не тільки правильною енергетикою, але і високою якістю саунду: все звучало соковито, розбірливо і на тому рівні гучності, який, за бажанням, дозволяє і під рок-н-рол "поковбаситися», і зі старим знайомим слівцем-другим перекинутися.

Приємний сюрприз на сцені - поява ще одного «майже повноправного» концертного гітариста, який з успіхом допомагав Володимиру Опсеніці відтворювати красу студійних накладень живцем. В його ролі виступив Григорій Чайка, фронтмен рок-групи "KISLOROD", що вже співпрацює з «Океаном Ельзи» в якості гітарного техніка. Кваліфікованого музиканта, зовнішні дані якого абсолютно відповідають сформованій у ОЕ репутації повелителів жіночих сердець, гріх було б і далі залишати в числі «поза кадром» учасників колективу. Презентація показала, що команда як і раніше не має потреби в двох штатних гітарних героях: основні партії все одно виконував Влада. А ось «просунутий» гітарист-сесійник, який на концертах грає не тільки «акустичні чеси», а й помітно більш складні елементи акомпанементу - то, що лікар прописав.

Потрапивши на презентацію «Без меж», досвідчений шанувальник вітчизняної музики розглядав би глядачів в залі не менше пильно, ніж групу на сцені. Серед присутніх були лідер команди Bahroma, яка інтенсивно набирає обертів, Роман Бахарєв, «в/о» вокаліста гурту «Скрябін» Євген Толочний, харизматичний бородань з The Hadrkiss Валерій Бебко, рок-діва Катерина Гапочка, яка перебуває в активному творчому пошуку і, зрозуміло, чарівна підопічна Святослава Вакарчука Христина Соловій. Загалом, майже всі ті музиканти, яких, не кривлячи душею, можна назвати надією і опорою нового покоління столичної прогресивної поп- і рок-сцени.

Молоді «зірки» дивилися на свого заочного (а для когось - очного) гуру не без здорової частки заздрості. Але ж поганий той солдат, який не мріє стати генералом! Є також ма-а-аленькая надія, що в той же самий час заочних учнів Святослава пильно розглядав новий Валерій Тверський. Саме він, заснувавши в кінці дев'яностих лейбл Nova Records, допоміг «Океану Ельзи» достукатися до широкої аудиторії, навчив групу грамотно працювати в команді... Здається, що серйозний і активний лейбл - саме те, що допомогло б сучасній українській музиці розвиватися в правильному напрямку по-справжньому «без меж». Адже навіть в епоху доступних засобів виробництва музики і онлайн-просування все одно «гуртом батька бити легше».

Текст інтерв'ю: Антон Бессонов
Фото: Андрій Максимов

© джерело     
Дізнайтеся більше про: Океан Ельзи Святослав Вакарчук

Додати коментар
  • Сьогодні
  • Читають
  • Коментують
Заголовки:
Читайте про: