Авторизація
 
  • 10 лют: Диско-ретро вайб від Golubenko та YAKTAK: нова хітова колаборація співаків «Танцюєш сама» 
  • 10 лют: Виконавиця ремейку «Любий, кохай мене» презентує ремікс на трек «Замок з піску» 
  • 21 січ: Одна з битою проти усього світу: співачка GEREGA стартує з сильним психологічним треком «Не в колі» 
  • 18 січ: Новий реліз: Make rock great again! 
  • 18 січ: Нова англомовна пісня співака Max Newell "Signs" вже в мережі 

Українсько-британський тріп-хоп від електронщиць Krapka;KOMA та співачки JAGARA

Українсько-британський тріп-хоп від електронщиць Krapka;KOMA та співачки JAGARA


Нещодавно мульти-інструментальний дует Krapka;KOMA відсвяткував 1 рік свого існування дебютним ЕР-альбомом “Time’s Not Real”; а 2-ий рік творчості дівчата розпочинають одразу ж із міжнародної співпраці з британською вокалісткою JAGARA.

Джейн Едмондсон (‘JAGARA’) дізналася про Іру та Альону з гурту Krapka;KOMA завдяки американському подкасту “Produced by a girl”, у якому дівчата розповідали про початок свого творчого шляху майже рік тому. А влітку вона почула серію інструментальних треків Quarantine Beats, які дует випускав весною 2020, і написала в інстаграм, що хотіла би спробувати додати свій спів на одну з композицій. Так у “карантинного біта” №9 з’явився текст, голос і назва - “Ghost”.

Послухати пісню можна тут.

Джейн Едмондсон: “Коли один розділ життя закінчується, і починається інший, важливо визнати цю втрату і рухатись далі, усвідомити те, чого ми не знали раніше і віддати належне цій складності у простоті життя та емоцій. “Little deaths happen every day” (маленькі смерті трапляються щодня) - це про прийняття будь-чого, що не йде за нашим сценарієм, і звільнення від цього заради власного ж блага.”

Альона Коваленко: “А я коли почула серед слів фразу “little deaths happen every day”, подумала про щоденну ранкову статистику в Телеграм-каналі про Covid… Вона вже ніби й не лякає, стала звичною річчю, але десь на фоні усе одно впливає на психіку. Я не можу сказати, що позбавилась “привидів минулого”; усе ще плаваю з ними у темному “тріп”-хопі. Просто дуууже не вистачає концертного життя.”

Іра Лобанок: “Мені ця пісня нагадала, як важливо бути в моменті (to be present). Насправді туга за минулим та постійне порівняння минулого з теперішнім не приносить користі, а лише виснажує, робить нас нездатними отримати насолоду від моменту, в якому ми знаходимось. Я дуже щаслива, що JAGARA запропонувала нам співпрацю - у ці дивні часи такі пропозиції чи не єдине, що примушує встати з дивану і піти планувати життя далі.”


Вихід синглу саме перед новорічними святами якнайкраще співпадає з меседжем пісні - адже це саме той період, щоб відпускати привиди минулого, які не дозволяють побачити чудесні можливості майбутнього і відкритися чомусь новому. У наші дні, цими так званими “привидами” є наслідки затяжного локдауну, який не всім людям вдається обернути на свою користь.

У певному сенсі робота перегукується із повістю Чарльза Діккенса “Різдвяна Пісня”, у якій на різдвяну ніч до головного героя являються духи минулого, теперішнього і майбутнього, і крізь сонний “тріп” примушують його переосмислити і почати цінувати своє життя.

За рік існування Krapka;KOMA випустили 3 кліпи, дали понад 20 виступів в Україні та за кордоном (Нідерланди та Іспанія), публікувались у британських медіа, написали саундтрек до відео-гри Titan Chaser, представляли Україну на фестивалі Waves Vienna разом з Dakh Daughters і Tik Tu, перемогли у конкурсі від British Council - Selector Radio, і тепер, випускають вже другу міжнародну колаборацію.

    
Дізнайтеся більше про: Krapka;KOMA

Додати коментар
  • Сьогодні
  • Читають
  • Коментують
Заголовки:
Читайте про: