Авторизація
 
  • 10 лют: Диско-ретро вайб від Golubenko та YAKTAK: нова хітова колаборація співаків «Танцюєш сама» 
  • 10 лют: Виконавиця ремейку «Любий, кохай мене» презентує ремікс на трек «Замок з піску» 
  • 21 січ: Одна з битою проти усього світу: співачка GEREGA стартує з сильним психологічним треком «Не в колі» 
  • 18 січ: Новий реліз: Make rock great again! 
  • 18 січ: Нова англомовна пісня співака Max Newell "Signs" вже в мережі 

У Харкові починається безпрецедентний для України музичний проект

У Харкові починається безпрецедентний для України музичний проект


Оркестр Схід Опера 17 листопада розпочинає унікальний проект по виконанню всіх симфоній Антона Брукнера, цикл яких вважається одним з найскладніших в історії музики. У цей вечір оркестр зіграє Першу симфонію великого австрійського композитора.

Головний диригент Схід Опера Дмитро Морозов, заявив, що ставить завданням протягом декількох років виконати і записати всі одинадцять симфоній Брукнера, включаючи дві «нульові», які сам автор вважав невдалими.

«Виконання всіх симфоній Брукнера оркестром оперного театру - це безпрецедентний проект не тільки для України, за таку складну задачу вкрай рідко беруться навіть філармонійні оркестри. Але я добре бачу потенціал нашого колективу і ставлю за мету зробити оркестр Схід Опера кращим в Україні і зайняти гідне місце серед відомих симфонічних оркестрів світу. Саме тому ми зараз беремося за найрізноманітніші музичні жанри, виконуючи не тільки оперну музику, а й симфонії, мюзикли, навіть джаз. А наявність в репертуарі таких складних і геніальних творів, як симфонічний цикл Брукнера, - абсолютно необхідна умова для нашого якісного прогресу», - зазначив головний диригент Схід Опера.

Д.Морозов, призначений на посаду близько року тому, додав, що за цей час вдалося значно підсилити склад всіх інструментальних груп оркестру, підвищити в цілому його виконавський рівень, розширити репертуар і жанрове розмаїття, ввести довгострокову репертуарну стратегію.

Наступними завданнями є перехід на новий етап розвитку оркестру, в тому числі за рахунок виконання найскладніших симфонічних творів. Крім того, дирекція театру зараз займається питанням поновлення фонду музичних інструментів, що має забезпечити оркестру нову якість звучання, зазначив Д.Морозов.

Перша симфонія Антона Брукнера, яка прозвучить зі сцени Схід Опера 17 листопада о 18.30, вважається шедевром пізнього романтизму. За життя Антон Брукнер, який почав писати серйозну музику тільки в 40 років, багато разів піддавався нападкам критики, і справжнє визнання отримав лише після смерті. Передаючи рукописні партитури всіх своїх симфоній в Віденську придворну бібліотеку, А.Брукнер написав на пакеті: «Для майбутнього». Через три десятиліття його твори увійшли в золотий фонд світової симфонічної музики і зазвучали у виконанні кращих оркестрів світу. Однак за всю історію нараховуються лише одиничні випадки виконання оркестрами всього симфонічного циклу Брукнера.

Великий симфонічний оркестр Схід Опера сьогодні об'єднує 103 музиканта. В його репертуарі - понад 60 вистав, у тому числі музика, що не виконується в інших оперних театрах України («Отелло» Верді, «Самсон і Даліла» Сен-Санса, «Мазепа» Чайковського, «Поет», Колодуба).

Головний диригент Схід Опера Дмитро Морозов - випускник Харківського музичного училища, Національного університету мистецтв ім. І.Котляревського (Харків) та Національної музичної академії ім. П.Чайковського (Київ). Проходив майстер-клас по органному виконавству у Луїджі Челегіна (Італія). У різні роки працював в Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики, Дніпропетровській консерваторії, Харківському національному театрі опери та балету ім.Лисенка, Воронезькому оперному театрі, Національному театрі оперети, Харківському Молодіжному симфонічному оркестрі, Каїрської Національній опері.Лауреат національних конкурсів хорових диригентів, оперно-симфонічних диригентів ім. Стефана Турчака.

Схід Опера - новий бренд Харківського національного академічного театру опери та балету, під яким восени театр відкрив свій 143-й сезон. Театр заснований в 1875 році і сьогодні є єдиним національним оперним театром на Сході України. У репертуарі театру 65 оперних і балетних постановок, в рік на великій сцені грається 270 власних спектаклів, в минулому сезоні тут випущено 8 прем'єр.Тільки театральна трупа об'єднує близько 300 артистів, а всього тут працюють майже 750 осіб. Новий бренд покликаний оновити сприйняття театру і запустити інноваційну ідею розвитку театру як сучасного центру музичної і театральної культури, орієнтованого не тільки на класичний репертуар, а й на сучасні та експериментальні постановки, на відкритість новому і просування актуальної української та світової культури в молодіжне середовище. В рамках ребрендінгу розроблений і впроваджений новий логотип театру, відкрилися нові майданчики (камерна сцена, відкрита сцена і експериментальний лофт), формується Музичний Молодіжний Хаб, в рамках якого проведено фестиваль «Схід Опера Просто неба» і зараз проводиться перший в Україні конкурс молодих композиторів, які створюють музику для опери і балету.

    

Додати коментар
  • Сьогодні
  • Читають
  • Коментують
Заголовки:
Читайте про: