Авторизація
 
  • 19 кві: Atlas Weekend 2021 відбудеться! Новий формат, лайн-ап та карантинні обмеження 
  • 19 кві: Українська співачка BÁLLI випустила дебютний міні-альбом «Ранок» 
  • 19 кві: Музичні твори Emil Khachaturian відзначені найвищою нагородою Гран-Прі на міжнародному фестивалі ZIRKA “WORLD STARS USA 2021” 
  • 17 кві: Гурт «Скай» презентує весняну пісню «Легковажна» 
  • 17 кві: Олександр Положинський та проєкт «Ол.Ів.'Є» презентують пісню «Там, Де Ти...» 

«Фолькнери» в новому кліпі закопують «прострелену» голову Леніна

«Фолькнери» в новому кліпі закопують «прострелену» голову Леніна


Український етно-гурт «Фолькнери» презентував новий кліп. У відео на пісню «Ра» вокалістка гурту Ярина Квітка закопує голову з бюсту Леніна з діркою у скроні посеред чорного зораного поля.

Зйомки відеокліпу відбувалися на мистецькому хуторі «Обирок», що на Чернігівщині.

Режисеркою роботи стала Рита Гасанова, оператори – Володимир Муляр та Вероніка Зісельс, пост-продакшн – Рити Гасанової. Ідея кліпу належить Ярині Квітці.

Назва пісні, що увійшла до альбому гурту «Сон», відсилає до давньоєгипетського бога сонця Ра.

«Ра – це про внутрішнього бога сонця. Образ старого діда – як накопичене старе, що не дає нам щасливо жити. Дитячі травми, блоки, страхи. Те, що сковує нас і не дає змоги розвиватися. У цьому випадку старий дід – непотріб, від якого хочеться звільнитися.

«Ой не ходи, старий, да коло мого двора, бо я тебе, старий, да давно не злюбила», – у цих словах – меседж до трансформації, до бажання жити інакше. Ра – як нова іскра, як паросток, що з’явиться після звільнення від старого», – пояснює метафоричність кліпу Ярина.


«Старим дідом» у кліпі став кам’яний Ленін, один із тих, які були демонтовані з центральних площ українських міст та сіл внаслідок декомунізації. Раніше на Обирку, де «Фолькнери» прожили півтора року, був цілий сад таких «Ленінів».

Під кінець відеокліпу Ярина закопує голову Леніна з діркою у скроні посеред чорного зораного поля. Згодом з Обирку й зовсім зникне цей сад кам’яних скульптур.

Допрем’єрний показ відбувся 21 березня 2021 року в єгипетському місті Дахаб, що у Південному Синаї. Там «Фолькнери» зараз перебувають у межах свого мандрівного туру із проєктом «Двоколісні хроніки».

У зв’язку із карантинними обмеженнями, захід був закритим. На ньому були присутні українці та кілька єгиптян.

Прем’єра кліпу пройшла 22 березня в онлайні – на офіційному YouTube-каналі гурту. Відео можна переглянути:Гурт «Фолькнери» заснували 2009 року Володимир Муляр та Ярина Квітка. Музиканти працюють в жанрах етно та дарк-фолк. Збором етнографічного матеріалу, створенням та популяризацією своєї музики гурт часто займається в експедиціях Україною та світом в межах власного проєкту «Двоколісні хроніки».

Дискографія гурту складає два альбоми: «Корисні речі» (2013) та «Сон» (2018). На дев’ять пісень гурту зняті відеокліпи. 2020-го «Фолькнери» створили саундтрек до відеогри «Hungry Shadows».

Гурт бере активну участь в різноманітних фестивалях України та світу. У 2011-му «Фолькнери» стали найкращим етно-колективом року, а також отримали приз глядацьких симпатій на міжнародному фестивалі-конкурсі «Mikołajki Folkowe» в Любліні. 2019 року музиканти виступили на найбільшому у світі готичному фестивалі Wave-Gotik-Treffen у Ляйпциґу.


    
Дізнайтеся більше про: Фолькнери, Folknery

Додати коментар
  • Сьогодні
  • Читають
  • Коментують
Заголовки:
Читайте про: